nauka angielskiegoNauka angielskiego i innych języków obcych już dawno weszła na wyższy poziom, w wyniku czego mamy na rynku coraz więcej aplikacji na telefon, które pomagają nam uczyć się nowych języków. Najwięcej jest ich w przypadku języka angielskiego – dlatego postanowiliśmy przeprowadzić ich mały rekonesans. Poniżej nasz subiektywny wybór aplikacji do nauki angielskiego.

Duolingo

Duolingo to jedna z najlepszych i najczęściej polecanych aplikacji do nauki języka angielskiego. Swoją popularność zawdzięcza sporej bazie językowej i interesującemu systemowi grywalizacji, który motywuje do czynienia postępów w nauce. W Duolingo nie tylko uczmy się pisowni i zasad języka, ponieważ część ćwiczeń oparta jest na naszych głosie. Aplikacja może sprawdzić, czy poprawnie wymawiamy dany wyraz i zasugerować poprawę wymowy. Dostosowuje też poziom nauki do użytkownika i wysyła powiadomienia przypominające o regularnej nauce słówek.
Motywacja jest o tyle większa, że za regularne przyswajanie słówek i naukę otrzymujemy dzięki grywalizacji punkty oraz medale, i pniemy się w górę w językowym rankingu. Wraz z nimi możemy ocenić nasze postępy i zbierać kolejne odznaki do pełnej kolekcji.

Sprawdź również: JĘZYK ANGIELSKI AMERYKAŃSKI VS BRYTYJSKI – NAJWAŻNIEJSZE RÓŻNICE

Memrise

Memrise to prosty, aczkolwiek bogaty w dużą ilość interesujących kursów i ćwiczeń program.  Memrise dzięki systemowi grywalizacji również nagradza użytkowników za poprawnie wykonane zadania, które cyklicznie proponuje. Prócz klasycznych ćwiczeń „pisemnych”, program oferuje też materiały wizualne, na podstawie których musimy rozpoznać dane wyrażenie czy zdanie. Technicznie jest to naprawdę dobrze dopracowana i przemyślana aplikacja – jej prosta struktura wręcz ułatwia przyswajanie wiedzy.

HelloTalk

HelloTalk, jak sama nazwa wskazuje, postawił na interakcję i naukę opartą o żywe rozmowy z użytkownikami z całego świata na wielu poziomach językowych. Tak naprawdę to w sumie czat do nauki języka – dla wielu najłatwiejszy i najbardziej praktyczny sposób nauki. HelloTalk do praktyk proponuje użytkowników, dla których dany język jest ich językiem ojczystym.  Najtrudniejszy jest oczywiście pierwszy krok, a najważniejsze jest, by znaleźć odpowiedni dla nas kontakt. Oczywiście nauka języka może działać w dwie strony – my też możemy kogoś uczyć np. języka polskiego.

British Council Podcasts

Inną preferowaną przez użytkowników formą przyswajania języka jest słuchanie podcastów. Dzięki British Council Podcasts mamy dostęp do setek materiałów przystosowanych do nauki języka angielskiego ze słuchu. Aplikacja pozwala na dostosowanie poziomu trudności, a także prędkości odsłuchiwania nagrań. W BCP znajdziemy przede wszystkim nagrania native speakerów, dobrze przygotowanych lektorsko, ale czasami posługujących się różnymi akcentami. Dla jednym może być to urozmaicenie, dla innych przeszkoda, jakkolwiek w w przypadku BCP zawsze mamy do czynienia z czystą angielszczyzną w wydaniu brytyjskim.

Busuu

Busuu to aplikacja, która uczy w sobie klasyczne kursy języka angielskiego z zaletami platformy społecznościowej. Jak to działa? W skrócie, aplikacja umożliwia publikowanie zadań językowych bądź ich wyników, które zostają sprawdzone przez użytkowników, którzy posługują się językiem na co dzień. Mogą oni wystawiać oceny albo zostawiać komentarze z poprawkami czy podpowiedziami do wykonanego zadania. Istnieją tutaj również klasyczne funkcje, typu trener słówek, który przypomina o regularnym powtarzaniu wyrazów, czy zwykłe ćwiczenia gramatyczne, a całość działa nawet offline, to jednak największą zaletą Busuu jest jej społecznościowy charakter. Jeśli jednak zamiast mobilnych aplikacji wolicie klasyczne kursy językowe w formie spotkań z native speakerami – <a href=https://chillitranslations.com/szkolenia-jezykowe-2/>zajrzycie do nas</a>. Aplikacje możecie pobrać na Androida ze Sklepu Play.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *