Język chiński jest dla Polaków bardzo egzotyczny, a ze względu na specyfikę znaków również niezwykle trudny do opanowania. Trudność te zwiększają jeszcze dialekty, którymi posługują się mieszkańcy kraju.

Jednocześnie coraz więcej polskich przedsiębiorców nawiązuje z Chinami współpracę biznesową, co sprawia, że pobyt na usługi tłumaczeniowe z i na język chiński stale rośnie.

Flaga Chin
Tłumaczenia chiński

Tłumaczenia na i z języka chiński

Biegła znajomość języka chińskiego wciąż jest w Polsce rzadko spotykana. Chociaż w Polsce są już dostępne kursy tego języka, nauka nie należy do łatwych. Szczególnie trudne jest osiągnięcie poziomu komunikatywności niezbędnej do prowadzenia wymiany handlowej czy zawierania umów.

Podczas spotkań biznesowych konieczne są precyzja wypowiedzi oraz znajomość odpowiedniej terminologii. Tylko wówczas można mieć pewność, że efekty współpracy będą zgodne z oczekiwanymi obu stron.

Tłumaczenia z chińskiego na polski wykonane przez profesjonalnego tłumacza to jedna z propozycji biura Chilli Translation. Nasi wykwalifikowani translatorzy doskonale znają nie tylko język podstawowy, ale też najważniejsze dialekty – mandaryński, wu, min czy yue. Dlatego dokonają tłumaczenia każdego tekstu pisanego i każdej ustnej wypowiedzi bez względu na to, czy dokument lub gość pochodzą z Szanghaju, Pekinu czy Kantonu.

Zachęcamy do kontaktu z naszym biurem w Poznaniu. Dzięki komunikacji online i współpracy z lokalnymi tłumaczami zlecenia realizujemy na terenie całej Polski.

 

Tłumaczenia ustne – symultaniczne i konsekutywne z i na język chiński

Współpraca z chińskim kontrahentem niekiedy wymaga osobistego spotkania i uzgodnienia szczegółów wymiany. Jeśli chińscy goście odwiedzają Twoją firmę, a Ty chcesz zagwarantować im jak najlepsze warunki pobytu, skorzystaj z naszych usług.

Wykonujemy tłumaczenia chiński-polski ustne, zarówno symultaniczne, podczas konferencji i spotkań biznesowych, jak i konsekutywne. Te drugie sprawdzą się, jeśli zechcesz zaprosić gości do restauracji lub na spektakl w teatrze.

Do dyspozycji Twojej oraz Twoich gości jest zarówno tłumacz z chińskiego na polski, jak i z polskiego na chiński. Wybierając jego wsparcie, zyskujesz pewność, że wszyscy uczestnicy spotkania się zrozumieją. W razie potrzeby zapewnimy też towarzystwo tłumacza podczas zwiedzania miasta lub całego pobytu gości w Polsce.

Tłumaczenia pisemne z chińskiego i na chiński

Jednym z elementów każdej wymiany handlowej czy utrzymywania stosunków biznesowych lub kulturalnych jest zawieranie umów i porozumień. Ze względu na specyficzne pismo chińskie, przygotowanie nawet prostego dokumentu jest problematyczne i często wymaga wsparcia profesjonalisty. Tłumacz z chińskiego na polski i z polskiego na chiński, którego znajdziesz w Chilli Translation, dokona wiernego przekładu każdego dokumentu.

Tłumaczenia pisemne, które oferujemy, obejmują rozmaite materiały, od publikacji w prasie fachowej, przez artykuły w Internecie, materiały ofertowe czy reklamowe, po oficjalne i prywatne pisma, umowy handlowe czy listy. Każde tłumaczenie jest poddawane dodatkowej korekcie, która gwarantuje nie tylko wierne oddanie treści, ale również poprawność gramatyczną i stylistyczną.

Cennik tłumaczeń języka chińskiego

Tłumaczenia chiński-polski i polski-chiński zaliczają się do przekładów o wyższym stopniu trudności. Dlatego też za tłumaczenie jednej strony rozliczeniowej trzeba zapłacić więcej niż za tłumaczenie z francuskiego lub angielskiego. Wyceny usługi dokonujemy indywidualnie, biorąc pod uwagę wiele zmiennych, które wpływają na poziom trudności tłumaczenia.

Nawiązanie współpracy z naszym biurem w celu skorzystania z usług tłumacza z chińskiego na polski i odwrotnie jest działaniem perspektywicznym. Warto zaznaczyć, że w Polsce coraz częściej organizowane są sesje branżowe dla kontrahentów chcących współpracować z Chinami. W perspektywie są też projekty z zakresu ochrony środowiska, turystyczne, naukowo-techniczne i infrastrukturalne.