Polskę i Litwę wiążą wspólne wydarzenia historyczne, które znacząco wpłynęły na losy mieszkańców wschodniej Europy. Obecnie ten duży kraj zamieszkuje około 4 milionów Litwinów, którzy posługują się nie tylko czystym rodzimym językiem. Obowiązuje w nim kilka dialektów połączonych w dwa główne zespoły: auksztocki i żmudzki. Po litewsku mówią też Białorusini, Łotysze, Rosjanie oraz Polacy zamieszkujący północno-wschodnią część kraju.

Flaga litewska
Litwa granice

Tłumacz przysięgły języka litewskiego

Osoby, które współpracują z przedsiębiorcami na terenie Litwy, wykorzystują litewski rynek zbytu czy też mają w tym kraju rodziny, z pewnością potrzebują niekiedy usługi tłumacza. Oryginalne dokumenty w języku litewskim wymagają poświadczenia, jeśli mają być przedstawione w sądzie czy u notariusza. Takie przekłady wykonuje tłumacz przysięgły litewski-polski i polski-litewski, dostępny w naszym biurze.

Wykonujemy przekłady z języka i na język Litewski dokumentów formalnych, aktów notarialnych, świadectw i certyfikatów, umów kupna-sprzedaży wymagających pieczęci. Tłumaczymy teksty specjalistyczne z litewskiego nas polski i odwrotnie.

Tłumaczenia polsko-litewskie zwykłe

Chilli Translations to zespół specjalistów z dużym doświadczeniem językowym oraz wiedzą merytoryczną z wielu dziedzin nauki i techniki. Do dyspozycji klientów jest również tłumacz z litewskiego na polski, który nie tylko biegle posługuje się językiem wschodnich sąsiadów, ale też jest obeznany z litewskimi tradycjami i kulturą. Dzięki temu każdy przekład zarówno formalnego pisma, jak i umowy handlowej czy listu jest wierne i oddaje charakter oryginału.

Siedziba naszego biura znajduje się w Poznaniu, jednak współpracujemy również z klientami w wielu innych miastach. Umożliwia nam to kontakt online lub telefoniczny. Specjalista wykona profesjonalny przekład dla klienta z Krakowa, Wrocławia, Warszawy, Lublina, Opola i wielu innych miast w Polsce.

Tłumaczenia ustne – symultaniczne i konsekutywne z i na język litewski

Prowadzenie współpracy biznesowej czy naukowej z firmami, czy placówkami na Litwie wiąże się z udziałem w spotkaniach bezpośrednich, naradach, konferencjach czy zjazdach. Chilli Translations oferuje wsparcie tłumaczy, którzy specjalizują się w przekładach ustnych z tego języka. Wykonujemy zarówno tłumaczenia symultaniczne, jak i konsekutywne, zależnie od charakteru i wielkości imprezy.

Tłumaczenia pisemne z litewskiego i na litewski

Oferta usług naszego biura tłumaczeń obejmuje przede wszystkim tłumaczenie pisemne z języka litewskiego i na język polski dokumentów, publikacji, listów czy innych materiałów pisanych. Zależnie od ich charakteru i przeznaczenia zadanie wykonuje tłumacz przysięgły języka litewskiego lub zwykły. Bez względu na charakter i rangę przekładanych materiałów zawsze stosujemy te same zasady – precyzji, dokładności, staranności, poprawny język urzędowy oraz terminowości realizacji zleceń. Otrzymałeś list w języku litewskim? Zainteresowała Cię publikacja w tym języku?

Cennik tłumaczeń języka litewskiego

Tłumaczenia tekstów i ustne przekłady realizujemy zgodnie w ustalonym cennikiem. W przypadku bardziej złożonych tekstów bogatych w tabele czy wykresy zlecenie wyceniamy indywidualnie. Standardowo za stronę rozliczeniową pobieramy stawkę od 49 zł. Do ceny należy też doliczyć koszt korekty. Po więcej informacji zapraszamy do naszych cenników.